Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı

Kiminmali.com sitesinde 21 Mart 2019 tarihinde güncelenen "Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı" başlıklı bilgi şöyle;

Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı?
Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı
Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı


KFC (Kentucky Fried Chicken) Amerika Louisville, Kentucky merkezli bir fast food restoran zinciridir. İlk olarak 1930 yılında Albay Harland D. Sander’s tarafından kuruldu.

KFC’nin gizli tarifi 1940 yılında yazıldı. Şimdi Kentucky’de özel bir kasada saklanıyor.

KFC, Yum! Brands firması 1997 yılında PepsiCo’dan ayrılıp; Tricon Global Restaurants Inc firması adını alana kadar, Yum! Brands firmasının concept adı verilen bir markası ve işletme bölümüydü.

115 ülkede 19 binden fazla noktada hizmet veren KFC, Türkiye’ye 1989 yılında girdi. KFC 21 şehirde 104 restoranıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bolu, Kocaeli, Eskişehir, Muğla, Balıkesir, Denizli, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Kahramanmaraş, Samsun, Hatay, Antalya, Sakarya, Kayseri, Diyarbakır ve Mersin’de hizmet vermekte.

KFC özel tarifinde 11 çeşit baharat kullanılmakta. İlk tavuk kovası 1957 yılında satıldı. Uzaydan, uydular tarafından görüntülenen ilk markadır.

Yum! Brands firması, 125’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren 40 bini aşkın sistem restoranı ile dünyanın en büyük restoran firması. Firmanın restoran markaları olan KFC, Pizza Hut ve Taco Bell ve WingStreet gibi uluslararası restoranları bulunmaktadır.

Tavuk, pizza ve Meksika yemeği kategorilerinde dünyada lider konumda yer alıyor.

TÜRK MALITürk Malları | ALMAN MALIAlman Malları | İSRAİL MALIİsrail Malları | AMERİKAN MALIAmerikan Malları | ÇİN MALIÇin Malları