"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı

Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı
Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı

KFC (Kentucky Fried Chicken) Amerika Louisville, Kentucky merkezli bir fast food restoran zinciridir. İlk olarak 1930 yılında Albay Harland D. Sander’s tarafından kuruldu.

KFC’nin gizli tarifi 1940 yılında yazıldı. Şimdi Kentucky’de özel bir kasada saklanıyor.

KFC, Yum! Brands firması 1997 yılında PepsiCo’dan ayrılıp; Tricon Global Restaurants Inc firması adını alana kadar, Yum! Brands firmasının concept adı verilen bir markası ve işletme bölümüydü.

115 ülkede 19 binden fazla noktada hizmet veren KFC, Türkiye’ye 1989 yılında girdi. KFC 21 şehirde 104 restoranıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bolu, Kocaeli, Eskişehir, Muğla, Balıkesir, Denizli, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Kahramanmaraş, Samsun, Hatay, Antalya, Sakarya, Kayseri, Diyarbakır ve Mersin’de hizmet vermekte.

KFC özel tarifinde 11 çeşit baharat kullanılmakta. İlk tavuk kovası 1957 yılında satıldı. Uzaydan, uydular tarafından görüntülenen ilk markadır.

Yum! Brands firması, 125’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren 40 bini aşkın sistem restoranı ile dünyanın en büyük restoran firması. Firmanın restoran markaları olan KFC, Pizza Hut ve Taco Bell ve WingStreet gibi uluslararası restoranları bulunmaktadır.

Tavuk, pizza ve Meksika yemeği kategorilerinde dünyada lider konumda yer alıyor.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Kfc Sahibi Kim Hikayesi Kfc Kimin Malı : AMERİKAN MALI