Sitemizde 20 binden fazla yerli ve yabancı malı ve hizmeti belirten marka bilgisi yer almaktadır. Merak ettiğiniz tüm markaları keşfetmek için arama yapabilir, markaların hangi ülkeye ait olduklarını görebilirsiniz.

Mastercard Hangi Bankanın Kartı Hangi Ülkenin Markası

Kiminmali.com sitesinde 5 Kasım 2023 tarihinde güncellenen "Mastercard Hangi Bankanın Kartı Hangi Ülkenin Markası" başlıklı bilgi şöyle;
Mastercard Hangi Bankanın Kartı Hangi Ülkenin Markası

Mastercard Hangi Bankanın Kartı Hangi Ülkenin Markası


MasterCard, 1968 yılında kurulan Mastercard Incorporated bünyesindeki ödeme sistemleri markasıdır.

Mastercard Inc. Amerika merkezlidir. 1993 yılında Türkiye’de ofis açmıştır. Türkiye’de etkin olarak kullanılan ödeme sistemlerinden biridir. Hangi bankanın müşterisinin kartında kullanılıyorsa o kartlardan komisyon almaktadır.

Mastercard’ın en büyük sahibi The Mastercard Foundation Kanada merkezli bir vakıftır. Mastercard Vakfı, Mastercard Inc.’ den bağımsız olmasına rağmen sadece Mastercard hisselerine sahiptir ve operasyonel masraflarını karşılamak dışında hisselerini 2027 yılına kadar serbestçe satamaz.

Warren Buffett’in şirketi Berkshire Hathaway Inc.’de Mastercard’ın hissedarıdır ancak Mastercard’daki hissesi yatırım portföyünün yüzde 1’inden daha azını temsil etmektedir.

Hissedarları:
The Mastercard Foundation (yüzde 10,7)
The Vanguard Group (yüzde 8,2)
BlackRock Fund Advisors (yüzde 6,8)
Diğer (yüzde 74,3)

Mastercard Hangi Bankanın Kartı Hangi Ülkenin Markası?


TÜRK MALITürk Malları | ALMAN MALIAlman Malları | İSRAİL MALIİsrail Malları | AMERİKAN MALIAmerikan Malları | ÇİN MALIÇin Malları