Sitemizde 20 binden fazla yerli ve yabancı malı ve hizmeti belirten marka bilgisi yer almaktadır. Merak ettiğiniz tüm markaları keşfetmek için arama yapabilir, markaların hangi ülkeye ait olduklarını görebilirsiniz.

Decathlon Hangi Ülkenin Markası

Kiminmali.com sitesinde 12 Mart 2020 tarihinde güncellenen "Decathlon Hangi Ülkenin Markası" başlıklı bilgi şöyle;
Decathlon Hangi Ülkenin Markası

Decathlon Hangi Ülkenin Markası


Decathlon, 1976 yılında Michel Leclercq tarafından kurulan Decathlon S.A. bünyesindeki giyim, spor kıyafetleri ve spor ekipmanları markasıdır.

Avrupa’nın en büyük spor perakende zincirlerinden biridir.

Fransa merkezli Decathlon, Fransa’da mağazalar açtıktan sonra ilk yurt dışı mağazasını 1986 yılında Almanya’da daha sonra sırasıyla İspanya ve İngiltere’de açtı. Amerika’da da satın alma yoluyla mağazalar açan Decathlon, 2006 yılında bu ülkeden çekilme kararı aldı.

Türkiye’deki ilk mağazasını 2010 yılında Ankara Kentpark’ta açtı. 2018 yılı itibarıyla İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Samsun, Adana, Muğla, Kocaeli, Mersin, Tekirdağ, Çorlu, İskenderun ve Antalya’da mağazaları bulunmaktadır. İçerisinde Türkiye merkez ofisinin de bulunduğu Marmara Forum Decathlon (İstanbul) Türkiye’nin en büyük spor mağazasıdır ve 5 bin metre karedir. Fiziksel mağazalarının yanı sıra Türkiye’deki çevrimiçi mağazasını 2014 yılında açmıştır.

Decathlon Hangi Ülkenin Markası?

TÜRK MALITürk Malları | ALMAN MALIAlman Malları | İSRAİL MALIİsrail Malları | AMERİKAN MALIAmerikan Malları | ÇİN MALIÇin Malları