Sitemizde 20 bine yakın yerli ve yabancı marka yer almaktadır. Keşfetmek için arama yapabilir, markaların hangi ülkeye ait olduklarını görebilirsiniz.

İçim Süt Ak Gıda Hangi Ülkenin Sahibi Kim

Kiminmali.com sitesinde 11 Şubat 2020 tarihinde güncelenen "İçim Süt Ak Gıda Hangi Ülkenin Sahibi Kim" başlıklı bilgi şöyle;

İçim Süt Ak Gıda Hangi Ülkenin Sahibi Kim?
İçim Süt Ak Gıda Hangi Ülkenin Sahibi Kim


İçim Süt Ak Gıda Hangi Ülkenin Sahibi Kim


Ak Gıda 1996 yılında kuruldu. 2015 yılında ise Groupe Lactalis’e satıldı. Yıldız Holding’in halka arz sürecindeki şirketlerinden Ak Gıda’nın çoğunluk hisseleri Fransız Lactalis Group’a satıldı.

1933 yılında kurulan Lactalis, Fransa’nın Laval bölgesinden topladığı 35 litre süt ile ilk peynir üretimini gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde (Ak Gıda Pamukova, Karaman, Kahramanmaraş, Aydın ve Lüleburgaz) bulunan 5 üretim tesisi ile süt, ayran, tereyağı, yoğurt, peynir, krema, kaymak, kefir ve tatlı gibi geniş bir ürün yelpazesi ile tüketiciye sağlıklı ve lezzetli süt ve sütlü ürünler sunmaya devam etmektedir.

Bünyesinde bulunan markalar:
İçim Süt
President
Galbani
Parmalat

DyDo Drinco Inc firmasına ait olan İçim meyve suyu ile bir bağlantısı yoktur.

TÜRK MALITürk Malları | ALMAN MALIAlman Malları | İSRAİL MALIİsrail Malları | AMERİKAN MALIAmerikan Malları | ÇİN MALIÇin Malları