"Enter"a basıp içeriğe geçin

Elit Çikolata Hangi Ülkenin

Kiminmali.com sitesinde 20 Ağustos 2019 tarihinde güncelenen "Elit Çikolata Hangi Ülkenin" başlıklı bilgi şöyle;

Elit Çikolata Hangi Ülkenin

Elit çikolata 1924 yılında Hamdi Kitapçı ve Dodori Değirmencioğlu tarafından kuruldu. Elit Çikolata, Meyveli Şeker ve Karamela Fabrikası adıyla İstanbul′da faaliyetine başladı.

2010’da yapılan yatırımlarla hızlı bir büyüme sürecine giren Elit Çikolata ve Şekerleme A.Ş. İrlandalı yatırım fonu Kerten ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Üretim tesisleri İstanbul Kasımpaşa’da bulunmaktadır.

Elit; pralin, kuvertür, ganaj, damla çikolata, toz kakao gibi hammadde ve çeşitlerin bulunduğu pastane mamüllerinden; sütlü çikolata, baton çikolata, spesiyal çikolata, çikolatalı draje ve madlen çikolata gibi çikolatanın her çeşitinden oluşan geleneksel lezzete ve bonbon, minibon, toffe, sert şeker ve poşet şekerlerin yer aldığı şekerlemelere kadar uzanan geniş bir üretim yelpazesiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Yaklaşık 400 ürünle hizmet veren Elit Çikolata ve Şekerleme, iç pazardaki yüksek satış hacminin yanında, dış pazarlardaki satış grafiğini de artırıyor. 33 ülkeye ihracat gerçekleştiren Elit, toplam satışlarının yaklaşık yüzde 30’unu yurtdışı pazarlarda yapmaktadır. Başta Rusya olmak üzere Amerika, Avrupa ve Ortadoğu, Uzakdoğu ve Türki Cumhuriyetler pazarları da dahil toplam 30 ülkeye ihracat yapılmaktadır.İhracatın toplam satışlardaki payı, sürekli artan ürün çeşitliliği ve yeni pazarların katkısıyla her yıl artmaktadır.

Elit Çikolata Hangi Ülkenin?
İRLANDA MALITÜRK MALI