"Enter"a basıp içeriğe geçin

Metro Turizm Seyahat Sahibi Kim

Metro Turizm Seyahat Sahibi Kim

Metro Turizm Seyahat Sahibi Kim

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. (Eski adıyla Van-Et A.Ş.) 1977 yılında bir Dünya Bankası Projesi olarak Van’da büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kesimi, bunlara bağlı olarak et ve et ürünleri ile yan ürünlerinin ve diğer gıda maddeleri üretim ve pazarlaması amacıyla kuruldu.

2009’da gerçekleştirilen yeni yapılanmayla birlikte Van-Et A.Ş.’nin unvanı Metro Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş.’ye dönüştürüldü. 2010 yılından itibaren unvanı, Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. olmuştur. Metro Holding bünyesinde turizm, gıda, maden, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 17 firma bulunmaktadır.

Türkiye’nin her noktasından sefer yapan Metro Turizm Seyahat Organizasyon A. Ş. 1992 yılında kuruldu.

79 şehri kapsayan ulaşım ağının yanı sıra yurt dışı yolcu taşımacılığında da Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Almanya, Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Irak yollarında hizmet veriyor.

Filosunda yaklaşık olarak 1200 bireysel ve şirket otobüsü bulunan Metro Organizasyon, Türkiye’ nin her tarafına yayılmış 950 adet acentesi yoluyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Metro Turizm 2009 yılında Holding bünyesine katılmıştır. Yüzde 99,69 sermaye oranı ile iştirak edilmiştir.

Metro Holding ortaklık yapısı:
GALİP ÖZTÜRK TURİZM YATIRIMLARI A.Ş (yüzde 42,73)
DİĞER (yüzde 57,27)

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
Metro Turizm Seyahat Sahibi Kim :