Sitemizde 20 binden fazla yerli ve yabancı malı ve hizmeti belirten marka bilgisi yer almaktadır. Merak ettiğiniz tüm markaları keşfetmek için arama yapabilir, markaların hangi ülkeye ait olduklarını görebilirsiniz.

Colgate Hangi Ülkenin Malı Markası

Kiminmali.com sitesinde 20 Ekim 2019 tarihinde güncellenen "Colgate Hangi Ülkenin Malı Markası" başlıklı bilgi şöyle;
Colgate Hangi Ülkenin Malı Markası


Colgate Hangi Ülkenin Malı Markası


Colgate Palmolive, merkezi Amerika, New York’da bulunan, kişisel bakım ürünleri üreten çok uluslu bir firmadır. 1806 yılında dindar Baptist, İngiliz göçmen William Colgate New York’a gelerek burada William Colgate & Company adı altında şirketi kurdu. Bu şirket sabun, nişasta ve mum üreterek büyümeye başladı ve piyasaya yeni ürünler sürdü.

1985 yılında Colgate Palmolive Company ilk kez ortak girişim olarak Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Adana Zeytinli tesislerinde şampuan ve diş macunu, Bahçe tesislerinde ise deterjan ve çamaşır suyu imalatı ve pazarlamasına başladı.

Colgate Palmolive 1992 yılında Türkiye’nin köklü sabun şirketlerinden olan Hacı Şakir firmasını satın aldı. Colgate Palmolive, Hacı Şakir Sabun Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanı altında sabun ve gliserin üretimine devam etti.

1872 yılında parfümlü bir sabun Cashmere Bouquet, 1873 yılında kavanozlarda satılan aromatik bir diş macunu Colgate macunu üretilerek satışa sunuldu. 1896 yılında, Washington Sheffield tarafından icat edilen tüple Colgate diş macunu üretimine başlandı. 1926 yılında sabun üreticileri Palmolive ve Peet, birleşerek Palmolive Peet Company adını aldı ve ardından 1928 Colgate ile birleşip Colgate Palmolive Peet Company adını aldı.

1953 yıldan itibaren Colgate Palmolive şirketin resmi adı oldu. 1976 yılında Colgate Palmolive evcil hayvanlar için mama üreten Hill’s Pet Nutrition’ı devraldı. 1983 yılında şirket Colgate Plus diş fırçası, 1985 yılında Protex sabunu piyasaya sürüldü. 1991 yılında Colgate Palmolive Amerika’nın önde gelen ahşap temizleyicisi Murphy Oil Soap ve 1992 yılında Mennen Company’yi satın aldı.

Colgate Palmolive Türkiye ve Orta Asya, Kafkaslar, Moğolistan, Belarus olmak üzere toplam 13 ülkeyi yöneten New Geographies Bölümü olarak 500’den fazla çalışanıyla yurtiçi ve yurtdışında üretim, pazarlama ve satış faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmanın markaları:
Colgate
Palmolive
Hacı Şakir
Protex
Ajax Fabuloso
Lady Speed Stick

Colgate Hangi Ülkenin Malı Markası?


TÜRK MALITürk Malları | ALMAN MALIAlman Malları | İSRAİL MALIİsrail Malları | AMERİKAN MALIAmerikan Malları | ÇİN MALIÇin Malları