"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lumberjack Hangi Ülkenin Markası

Lumberjack Hangi Ülkenin Markası

1960’lı yılların başında Gaziantep’te 50 metrekarelik ufak bir atölyede temelleri atılan Grup, ısmarlama ayakkabı üretimi yapmak üzere faaliyetlerine başladı.

İstanbul’da 1985 yılında Ziylan Ayakkabı’yı kuran Ahmet Ziylan, burada ilk spor ayakkabısını üretmeye başlayarak seri üretime geçti.

Ziylan Grubu, Türkiye’nin en büyük perakende şirketi BİM Birleşik Mağazalar A.Ş., Yıldız Holding’in hissedarı olduğu Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş ve Turkven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonlarının iştiraki Mater Footwear BV’den oluşan konsorsiyum ile yüzde 50 – yüzde 50 ortaklığa sahip.

Türkiye’nin en büyük ayakkabı perakendecisi Ziylan Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. iç pazarda perakende mağazalarında, toptan satışta ve ihracat pazarlarında yılda 20 milyon çiftten fazla ayakkabı satışı gerçekleştirmektedir.

1988 yılında ilk ihracatını Yunanistan’a gerçekleştiren Ziylan Grup daha sonra Almanya ve Finlandiya ile sipariş için anlaşmalar imzaladı.

2012 yılında bünyesine kattığı ve yenilediği Lumberjack markasının yönetimi ve Avrupa başta olmak üzere tüm hedef ülkelerde pazarlanması, Ziylan Grup tarafından İtalya’da kurulan Brand Park S.R.L üzerinden yürütülmektedir.

Ziylan Grup, dünyanın 40 ülkesine de ihracat yapmaktadır. İhracat yaptığı ülkelerin başında Tunus, Gürcistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Lübnan, Almanya, Fransa ve İran gelmektedir ve yurtdışında 23 franchise mağazası bulunmaktadır.

Bünyesindeki markalar:
FLO
Polaris
Kinetix
Dockers by Gerli;
Lumberjack;
Sport in Street
SPIDER-MAN
Winx
Ben-10

12 Mar 2018 tarihinde yayınlandı

Lumberjack Hangi Ülkenin Markası? : TÜRK MALI