"Enter"a basıp içeriğe geçin

Açkar Nerenin Malı Markası

Açkar Nerenin Malı Markası

Açkar Nerenin Malı Markası

Açkar, 2005 yılında Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından kurulan Açkar Süt Ürünleri Tarım Hayvancılık San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde üretilen süt, peynir, yoğurt, ayran, tereyağ gurubu, yöresel peynirler ve kefir markasıdır.

Katkısız ve tamamen doğal ürünlerinde kullanılan çiğ sütler Ankara Kızılcahamam’daki Başkent Üniversitesi Çiftliği’nin de aralarında bulunduğu çevre çifliklerinden toplanmaktadır. Hiçbir koruyucu madde, yapay aroma ve tatlandırıcı içermez yüzde 100 doğaldır. AB Standartlarında süt üretimi yapılan bu çiftliklerde yetiştirilen büyükbaş hayvanlar, veteriner kontrolünde temiz ve en doğal besinler ile beslenmektedirler.

Açkar tesisi, Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği ve Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında yer alan tüm hüküm ve esaslara uygunluğu sağlayarak Çevre İzin Belgesini (2015/12) almıştır.

Bu yönetmelikler kapsamında emisyonun atmosfere salınım yapıldığı bacasında 2 yılda bir teyit ölçümleri yapılmaktadır. Atık Suların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliğince; fabrikasının atık suyu, arıtma tesisinde kimyasal ve mikrobiyolojik arıtım sonrasında Kazan Belediyesi kanalizasyonuna deşarj edilmektedir. Tehlikeli ve tehlikesiz atıkları, Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında ayrı ayrı depolanarak lisanslı firmalara geri kazanım ve bertaraf işlemleri için gönderilmektedir.

Çevre Bilinçlendirme ve Atık Yönetimi Eğitimleriyle çalışanlar ve tedarikçilerin çevreyi koruma konusunda farkındalıkları artırılmaktadır.

TSE TS EN ISO 22000 ve TS EN ISO 9001 belgelerine sahiptir.

14 Oca 2020 tarihinde yayınlandı

Açkar Nerenin Malı Markası? : TÜRK MALI