"Enter"a basıp içeriğe geçin

Thales firması hangi ülkeye ait

Kiminmali.com sitesinde 9 Mart 2018 tarihinde güncelenen "Thales firması hangi ülkeye ait" başlıklı bilgi şöyle;

Thales firması hangi ülkeye ait

Thales Grup, havacılık, güvenlik, savunma, nakliye ve güvenlik pazarları için elektrik sistemleri tasarlayan ve inşa eden Fransa merkezli bir şirkettir.

Thales, İstanbul ve Ankara metrolarına ve Ankara İstanbul hızlı tren hattına sinyalleşme sistemleri sağlamaktadır. Thales 25 yıldan fazla bir süredir, Türkiye’de varlığını sürdürmektedir.

THALES, Ulaştırma alanında Türkiye’de , köklü bir geçmişe sahiptir.
Thales Ağustos 2012 yılında şirketin güvenilir sinyalleşme sistemi olan SelTrac® CBTC (İletişim Tabanlı Tren Kontrolü) ve Entegre İletişim ve Kontrol Sistemleri (ICS) ile İstanbul’un en yeni metro hattının açılışını gerçekleştirmiştir.

TURKSAT 4A&4B hariç, tüm Türksat uyduları Thales Alenia Space tarafından temin edilmiştir. Thales Alenia Space, Milli Savunma Bakanlığı için Göktürk-1 gözlem uydusunu üretmiş ve Türkiye’nin sahip olacağı uyduların Türkiye’de test ve entegrasyonlarının yapılabilmesi amacıyla bir entegrasyon ve test merkezi kurmuştur.

Thales’in Türkiye Uzay pazarındaki varlığı, on yılı aşkın süredir yürütmekte olduğu uydu projeleri sayesinde güçlenmiştir. TURKSAT 1, 2 ve 3 serisi uydular Thales Alenia Space tarafından temin edilmiştir. 2006 yılının Şubat ayında Türksat 3A’nın sevkiyatı gerçekleştirilmiş ve uydu resmi olarak 2008 yılında çift uydu yükü fırlatması ile hizmete girmiştir. Guyana Uzay Merkezi’nde Fransız Guyanası’ndan fırlatılan uydu şu anda 42°E’de jeosenkron yörüngeye yerleştirilmiştir ve Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu’ya iletişim hizmetleri sunmaktadır.

Mayıs 2015 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı gözetleme uydusu Göktürk-1’in çevresel testlerinin başlatılması amacıyla uydu Fransa’dan Ankara Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’ne gönderilmiştir. GÖKTÜRK-1 sözleşmesi, yüksek çözünürlüklü optik algılayıcı faydalı yüküne sahip bir uydu, Türkiye’de kurulacak olan uydu entegrasyonu ve test merkezi ile uydu yer destek merkezini içermektedir.

Thales Alenia Space GÖKTÜRK-1 uydusunun üretimini ve Türkiye’nin Uydu Montaj Test ve Entegrasyon merkezininin kurulumunu gerçekleştirmiştir.

Thales, teknik ve pazarlama alanlarındaki tamamlayıcı elemanlara yönelik projelerle ihracat pazarına yönelmek amacıyla Türk Endüstrisinde ortaklıklar oluşturup uygulamak için son derece isteklidir.

Thales firması hangi ülkeye ait?
FRANSIZ MALI