"Enter"a basıp içeriğe geçin

Transfermarkt Hangi Ülkenin Sitesi

Kiminmali.com sitesinde 19 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanan "Transfermarkt Hangi Ülkenin Sitesi" başlıklı bilgi şöyle;

Transfermarkt Hangi Ülkenin Sitesi

Transfermarkt, 2000 yılında Matthias Seidel tarafından kuruldu. 2008 yılında sitenin yüzde 51 hissesi Axel Springer SE yayınevi tarafından alınırken hisselerinin yüzde 49’u Matthias Seidel’de bulunuyor.

Axel Springer SE’nin hisseleri, grubun kurucusu olan Axel Springer’in varislerinin yanında, yüzde 8,4 pay ile Deutche Bank’ın ve yüzde 23,1 pay Almanya sermaye piyasalarında halka açıktır.

Transfermarkt, futbol bilgileri, transfer haberleri, kulüp haberleri, maçlar ve sonuçlarını gösteren web sitesidir. Almanca, Felemenkçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Portekizce, Türkçe dillere sahiptir.

2014 yılında yapılan sürüm 4 güncelleştirmesi, özel verileri belirsiz bir süre için diğer kullanıcılara görülebilir kıldığı gibi, teknik olarak yasal sorunlar oluşturdu. Bu sorunlar nedeniyle Transfermarkt özür diledi.

Günümüzde sitedeki bazı verilerin doğruluğu özellikle futbolcu bonservis ücretleri tartışmalı durumda. Sitenin elemanları arasında takım tutan çalışanların rakip takımlar aleyhine kendi takımları lehine sitedeki verilerle oynadığı iddia ediliyor.

Transfermarkt Hangi Ülkenin Sitesi?
ALMAN MALI