"Enter"a basıp içeriğe geçin

Red Bull Hangi Ülkenin Malı

Kiminmali.com sitesinde 21 Şubat 2020 tarihinde güncelenen "Red Bull Hangi Ülkenin Malı" başlıklı bilgi şöyle;

Red Bull Hangi Ülkenin Malı

Red Bull Hangi Ülkenin Malı

Red Bull, Dietrich Mateschitz tarafından kuruldu ve 1 Nisan 1987’de Red Bull Enerji İçeceği ilk kez satıldı. RedBull’un özünde, kafein ve kedi gıdalarında kullanılan taurin maddeleri ağırlıklı olarak bulunuyor.

1980’lerin ortasında Uzakdoğu’daki işlevsel içeceklerden esinlenerek kurulan Red Bull, 171’den fazla ülkede satılmaktadır ve şu ana kadar 62 milyar kutudan fazla Red Bull tüketilmiştir.

Avusturya merkezli Red Bull Türkiye’de 250ml, 355ml ve 473ml’lik kutuda Red Bull, Red Bull Sugarfree, Red Bull Red Edition, Red Bull Blue Edition ve Red Bull Silver Edition adlarıyla satılmaktadır.

Özellikle çocuklar, 18 yaş altı kişiler, yüksek tansiyonu olanlar, diyabetikler, gebe ve emziren kadınlar, metabolizması kafeine duyarlı olanlar tarafından tüketilmemesi gerekir. Üretici, ayrıca ürünün günlük 500ml’den fazla tüketilmesini önermemektedir. Tüketicinin bu önerilere uymaması durumunda vücutta dehidrasyona, hassas bünyelerde ise kalp krizine kadar yol açabilen sorunlara neden olabilir. Türkiye’de bir süre yasaklanan enerji içeceğinin kafein miktarı litre başına 150 mg’a düşürülmüştü. Alkolsüz içecekler sınıfında yer almaktadır.

Firma ayrıca markası altında sportif organizasyonlar düzenliyor.

Red Bull Hangi Ülkenin Malı? : AVUSTURYA MALI

Kimin Malı