"Enter"a basıp içeriğe geçin

Pernigotti Hangi Ülkenin Markasıdır

Pernigotti Hangi Ülkenin Markasıdır
Pernigotti Hangi Ülkenin Markasıdır

Pernigotti markası 1860 yılında Stefano Pernigotti tarafından açılan bakkal dükkanıyla ortaya çıktı.

Ürünlerinde şeker yerine bal kullanan Pernigotti ilk fabrikasını 1868 yılında açtı. Firma 1936 yılından itibaren dondurma hammaddesi üretmeye başladı.

İtalya’nın geleneksel ve tarihi markası Pernigotti’nin 155 yılı aşkın geçmişi üretimindeki ustalığını simgelemektedir. Pernigotti, olağanüstü Gianduia çikolatası, eşsiz nugaları ve ünlü dondurmaları ile İtalya’nın en önemli ve bilinen markalarından biridir.

Toksöz Grup tarafından 2013’te satın alınan ve yenilenen Pernigotti, yüzde 100 Türk sermayeli bir global markadır. Toksöz Grup bünyesindeki, Sanset Gıda’nın Tadelle, Sarelle, Sagra, Gol, L’era Fresca ve Zumosol markalarının arasına katılan Pernigotti, İtalya’daki dev üretim tesislerinde, artık Türkiye için de üretim yapıyor. (2013’de Toksöz Grup tarafından satın alınan Zumosol, İspanya’nın en ünlü meyve suyu şirketidir.)

Sanset ürünleri trans yağ, gıda boyası ve katkı maddeleri içermiyor. Üretimde Doğala özdeş olarak tabir edilen ve kimyasal reaksiyonlarla elde edilen vanilya esansı yerine, doğal bitkilerden elde edilen katkısız vanilya kullanılıyor. Özellikle kontrol edip, ithal hammaddelerini bu standartlara uyan firmalardan satın alıyor.

Kullanılan fındığı, uzmanlar daha bahçedeyken seçiyor. Daha sonra özel yöntemle kavrulan fındıkları ürünlerinde kullanıyor. Sagra fındık kalitesine göre özel kavurma tekniğinden geçen fındıklar aroma, lezzet ve besin değerlerini kaybetmemekte. Bir başka hassas olunan konu ise süt tozu. Prosesi özel süt tozu kullanılıyor. 100 üreticiden 90’ı, standart süt tozu kullanmayı tercih ediyor. Sanset ise tadı diğerlerinden daha kalıcı olan ve kakao ile karışımından iyi sonuç elde edilen diğer süt tozunu kullanmayı tercih ediyor.

Ürünlerinde kullanılan şeker, şeker pancarından elde edilmiştir. Fruktoz ve glikoz gibi şekerleri içermemektedir. Ürünlerinde sadece gerçek çikolata kullanılıyor.

25 Haz 2018 tarihinde yayınlandı

Pernigotti Hangi Ülkenin Markasıdır? : TÜRK MALI