"Enter"a basıp içeriğe geçin

Fox Tv Sahibi Kim Kimin Kanalı Kime Ait

Kiminmali.com sitesinde 3 Kasım 2018 tarihinde güncelenen "Fox Tv Sahibi Kim Kimin Kanalı Kime Ait" başlıklı bilgi şöyle;

Fox Tv Sahibi Kim Kimin Kanalı Kime Ait

Fox Tv, 9 Ekim 1986 tarihinde kuruldu. Rupert Murdoch’ın sahip olduğu Amerikan televizyon kanalıdır. Türkiye’de yayın hayatına Fox Tv adıyla 24 Şubat 2007 tarihinde TGRT’nin isim ve yayın haklarının devredilmesinden sonra başladı.

Keith Rupert Murdoch New York, merkezli News Corporation şirketinin Avustralyalı medya yöneticisi ve hissedarıdır. Ülkesi Avustralya’da gazeteler, dergiler ve televizyonlarla çalışma hayatına başlayan Murdoch, şirketini İngiliz ve Amerikan medyasına doğru genişletmiş ve dünyanın en önemli ve zengin medya patronlarından biri olmuştur.

FOX Networks Group 21st Century FOX’un en öncelikli operasyonel birimidir. FNG bünyesinde; FOX Broadcasting Company ve 20th Century FOX Television’ı barındıran FOX Television Group, FX Networks’ü barındıran FOX Cable Networks, ayrıca Fox Sports Media Group ve National Geographic Partners yer almaktadır. Bu birimlerle birlikte Amerika’nın en popüler eğlence, spor ve kurgusuz içeriklerini yaratmak, yayınlamak ve tüm dünyaya dağıtmaktadır. Uluslararası arenada liderliğini koruyan FNG; FOX, FX, FOXSPORTS, FOXLIFE ve National Geographic ana markalarının yanı sıra 350’den fazla eğlence, spor, tematik, belgesel ve film kanalı ile 45 farklı dilde 1.8 milyar insana ulaşmaktadır.

FNG Türkiye; FOX, FOXLIFE, FX, FOXCRIME, FOXSPORTS, National Geographic, Nat Geo Wild, Nat Geo People, BabyTV ve 24Kitchen olmak üzere toplam 10 kanalın ve websitelerinin, ayrıca FOX ve 24Kitchen Günün Tarifi uygulamalarının operasyonunu yürütmektedir. FOXlab Proje Ekibi ile reklamverenlere 360˚ medya çözümleri sunarken, FOX Media Satış Ekibi ile Disney Channel, Disney XD ve Da Vinci Learning kanallarının reklam ve proje satış operasyonu yürütmekte ve FNG İçerik Satış Ekibi ile pazara belgesel, dizi, eğlence ve yemek programlarından oluşan geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.

Türkiye’deki kanalları:
FOX TV Türkiye
FOX Life Türkiye
FOX Sports Türkiye
FX Türkiye
Baby TV Türkiye
National Geographic Channel Türkiye

Türkiye’deki Medya Grupları Devleri Sahipleri Listesi

Hangi Kanal Kime Ait Tv Kanalları Kimin

Fox Tv Sahibi Kim Kimin Kanalı Kime Ait? : AMERİKAN MALI