Piranha Markası Hangi Ülkenin Hangi Ülkeye Ait Yerli Mi Kimin Nasıl Kalitelimi


Sponsorlu Bağlantılar
TÜRK MALI

Piranha Markası Hangi Ülkenin Hangi Ülkeye Ait Yerli Mi Kimin Nasıl Kalitelimi

Türkiye’nin ilk yerli navigasyon üreticisi olan Piranha, 24 Aralık 2004 tarihinde kuruldu. Piranha, 300’den fazla modelle başta Navigasyon, Tablet bilgisayar, Cep Telefonu ürünleri olmak üzere IT ve Tüketici Elektroniği ürün gruplarında faaliyet gösteren bir Türk teknoloji markasıdır. Piranha, Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasında donanım üreten ilk 10 yerli teknoloji şirketi arasındadır.

Piranha, 1 GB dijital mp3 çalarlarla piyasaya girip tüketicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Piranha, Mp3 çalar pazarına girdiğinde en yüksek kapasiteli mp3 çaların hafızası 256 MB boyutlarındaydı.

2005 yılında Türkiye’nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki Bilgisayar kameralarını tüketicinin beğenisine sundu.

2006 yılı sonunda ise 2.0 Megapiksel çözünürlüğündeki PiranhaPC 1211 modeli, İTO verilerine göre 342 bin 373 adetle Türkiye’nin en çok satılan Bilgisayar kamerası olma başarısını gösterdi.

2006 yılı başında Pathfinder modeliyle Türkiye Navigasyon pazarındaki ilk marka olmuş ve ürettiği diğer navigasyon modelleriyle 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarını pazar lideri olarak tamamlamıştır.

Navigasyon konusunda 2010 yılında pazar lideri olup, Başarsoft tarafından Yılın en çok tercih edilen navigasyon markası ödülüne layık görüldü.

2007 yılında Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü tüketicilerin beğenisine sunmuş, aynı zamanda multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında da fiyat ve performans açısından iddialı ürünler geliştirerek çeşitliliğini artırmaya çalışmıştır.

İlk kez katılımcısı olduğu CeBIT Euroasia fuarında tanıtımını yaptığı Twix modeli ile çift hatlı cep telefonu piyasasına giriş yapan Piranha, fiyat ve performans denklemini her zamanki gibi en doğru şekilde kurarak çok kısa sürede ciddi bir satış performansı yakalamıştır.

Piranha ayrıca ürünlerini kendi sitesi üzerinden store.piranha.com.tr adresinden satışa sunmaktadır.

  • Hayran
  • Mutlu
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkunç
9 Mart 2018

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

    Yasa dışı içerikli yorumlar yayınlanmaz. Yorumların hepsi ziyaretçi görüşleridir ve yorumu yazan sorumludur, Kiminmali.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Yorum yapan tüm kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.